Harita Hizmetleri

Google Haritalar sayesinde teknoloji çağında aradığımız her şeyi anında arama sonuçlarında üst sırada bulabiliyor, yorum ve fotoğraflar sayesinde hizmet alacağımız yada hizmet sağlayacağımız insanlara çok daha detaylı bilgiler aktarabiliyoruz. İşletmenizin Google haritalara yapacağınız bir kayıt ile daha kolay ve hızlı şekilde bulunmasını ve müşteri kazanarak daha fazla insana ulaşmamızı sağlayabilirsiniz. Buda Lokal SEO optimizasyonu ile işletmenizin Google haritasının en üstünde olmasını sağlayabilirseniz daha fazla müşteri ve daha fazla kazanç elde etmenizi sağlar. Firmanızı Google map’e ekleyerek daha fazla potansiyel müşterilerinize ulaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Google Haritalar, bu bölgedeki en popüler konum ve harita hizmetidir. Google Haritalar, işletmeler ve müşterilere ulaşmak için vazgeçilmez hale geldi. İşletmeniz için Google Haritalar hizmetlerini kullanarak müşteri trafiğinizi ve verimliliğinizi artıracaksınız. Google Haritalar harita abonelik hizmetlerinde konumunuzu ne kadar erken yapılandırırsanız o kadar kazançlı hale gelirsiniz . Google Harita Kayıt Hizmeti, Google haritaları genellikle müşterilerin iş potansiyellerini tanıtarak işletmeleri bulmalarına yardımcı olur.

Google Haritaları kullanarak müşterilerinizin işletmenizle ilgili çalışma saatleri, adres bilgileri, web sitesi ve iş yeri fotoğrafları gibi çeşitli bilgilere erişmesini sağlarsınız. Google Harita Kayıt Hizmeti, İşletmenizi Google haritalar abonelik hizmetine kaydettirerek, müşterilerinizin çalışacak bir yer, işiniz bulmakta herhangi bir sorun yaşamadan sizinle kolayca iletişim kurmasını sağlıyoruz. Özellikle lokasyon belirterek navigasyon servisleri ile müşterilerinize ulaşma imkânı sağlar.

Harita Eklemenin Faydaları

• Yeni potansiyel müşterileriniz olur

• Akıllı telefon ile bulmak kolay olur

• Fırsatlar, işletmenizle ilgili aramalarda görünür

• Adresi açıklamanıza gerek yok. İşletme adresiniz, telefonunuz, web siteniz ve fotoğrafınız görüntülenir.

• İşletmenize en yakın müşterilere ulaşabilirsiniz

• Tüm konuşlandırıcılara kayıt yapabilme.

• İşletmenizi her alanda rakiplerinizden ayırıyorsunuz.

• İşletmenizin marka değeri artar.

Google Map’e Kaydolmanın Faydaları Nelerdir?

Google Harita Kayıt Hizmeti, Bu işlemin en büyük avantajı hiç şüphesiz adresi bulmanın zorluk ve karmaşasını ortadan kaldırmasıdır. İsteyen istediği yerin adresini kolaylıkla bulabilir ve adres sorma gibi durumlar ortadan kalkar. Gitmek istediğiniz şirkete hızlı ve güvenli erişim sağlar. Uygulama tamamen ücretsiz olduğu için adres arayan firmalar ve kişiler için herhangi bir ek maliyet oluşturmamaktadır. Kullanıcı sayısı her geçen gün artan bu uygulama hizmeti, birçok yeni özelliğe sahip olmaya başladı.

Harita Kaydı Nasıl Yapılır?

Google Harita Kayıt Hizmeti, İnsanlar sürecin ücretsiz olduğunu merak ettikçe bu uygulama daha da popüler hale geldi. Uygulamanın müşteri geri bildirimi bölümlerinde işletmenizin aldığı olumlu puanlar, iş yerinizin kalitesini artırır. Burada müşterilerinizle etkileşim kurma ve onlara yardım etme fırsatınız var. Fotoğraf ekleme özelliği sayesinde resimlerle süsleyeceğiniz kayıtlarınız çok daha ilgi çekici hale geliyor. Üstelik tanınırlığınız rakip firmalardan çok daha fazla artacaktır. Tüm bu avantajlar sayesinde işletmeniz daha fazla kitle çekmeye başlar ve finansal kazancınız artar.

Harita İçin Onay Gerektiriyor Mu?

Çoğu posta kartı 14 gün içinde ulaşacaktır. Nakliye süreleri değişebilir. Google Harita Kayıt Hizmeti, Gecikmeleri önlemek için, kartpostalın gelmesini beklerken işletme adınızı, adresinizi veya kategorinizi değiştirmeyin veya yeni bir kod talep etmeyin.

• Google Haritalar adres ekle

• Google adresi ekle

• Google Harita kaydol

• Google Business ekle

• Google harita kaydı ekle

• Google harita kayıt ücreti

• Google Business

Google Haritalar Ne işe Yarar?

Google Harita Kayıt Hizmeti, Google harita hizmetine kaydolduğunuzda, işletmenizin konum belirleyicilerde görünmesini sağlayabilir ve işletme adresi, telefon numarası, web sitesi gibi iletişim bilgilerinizi Google Business hesabınıza ekleyebilirsiniz.

Google Harita ‘ya Nasıl Kayıt Olunur?

Etiket kaydı oluşturma süreci oldukça basittir. Bu hem bilgisayarda hem de cep telefonunda yapılabilir. Her iki cihazda uygulanan adımlar farklıdır.

Bilgisayarda Kayıt Oluşturma

Bu görevi gerçekleştirmek için bilgisayarın önce İnternet’e bağlı olması gerekir. Uygulamaya giriş yapmak ve internet olmadan kaydolmak mümkün değildir. Öncelikle, kendi e-posta adresinizle Google My Business’ta oturum açmanız gerekir. Giriş işleminden sonra karşınıza bir form çıkacaktır. Bu formdaki tüm bilgileri doldurmanız ve güncellemeniz gerekir. Google Harita Kayıt Hizmeti, Formda belirttiğiniz tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ettikten sonra Google harita abonelik hizmeti tarafından sağlanan sözleşme onay aşaması başlar. Kullanım Koşullarını ve Sözleşmeyi okuyup kabul ettikten sonra, verdiğiniz adresi doğrulamak için bir kod gönderilecektir. Bu kodu sisteme girip onay aldıktan sonra işleminiz tamamlanmış olur.

Mobil Kayıt

Önce cep telefonunuzdan Google My Business uygulamasında oturum açmalısınız. Ardından firmanın veya o kişinin e-posta adresini sisteme girmeniz gerekiyor. Karşınıza açılan menüden “Yeni işletme sayfası oluştur” seçeneğine tıklayarak bilgileri sisteme girmeniz gerekmektedir. Google Harita Kayıt Hizmeti, tüm bilgileri girdikten sonra sistem tarafından size gönderilecek bir kod girilerek kaydınız tamamlanır. Kart kayıt işlemi için onay kodu hem bilgisayardan hem de cep telefonu üzerinden 2 hafta ile 1 ay içerisinde tarafınıza ulaşacaktır. Kodu alır almaz hemen sisteme giriş yaparak aktif hale getirmelisiniz. Aksi takdirde, güvenlik nedeniyle kod geçersiz olacaktır.

Tüm Google hizmetleri gibi Google harita hizmeti de tamamen ücretsiz olmasına rağmen kaydı kendiniz yapmak yerinize bir ajansa yaptırmanız durumunda hizmet bedeli alabilmektedirler. Google Harita Kayıt Hizmeti, İşletmenizi arayıp Google Harita kaydınız silinmekte ücreti ödemeniz lazım gibi sizi kandırmaya çalışan firmalara hemen telefonu kapatabilirsiniz. Çünkü firmaları bu şekilde dolandırmak için sürekli taciz ediyor. Google Haritalar dolandırıcılığından kaçınmak için Google Haritalar abonelik ücreti gibi ücretler için tanımadığınız yerlere ödemeyin.

Bayilik Altyapısına sahip şirketler Google, Yandex, Apple haritalar gibi bayi yönetimleri için profesyonel harita yönetimi hizmeti ve online itibar yönetimi hizmeti almaları ise lokal SEO ya önem verip yereldeki aramalarda en doğru şekilde çıkmaları içindir. Bizler de sizler için profesyonel harita yönetim, online yerel itibar yönetim ve monitoring hizmeti sağlayabiliriz.

Google Haritalara Yer Ekleme

• Adım: Google My Business’a konum, yer veya harita eklemek için Gmail adresinizle Google My Business’taoturum açın.

• Adım 2: Konumları Yönet menüsüne girdikten sonra, sağ taraftaki “Konum Ekle” düğmesine tıklayın ve açılır pencereden “Tek Konum Ekle” seçeneğini seçin.

• Adım 2: Kart üzerinde bir işletmeniz varsa ve yönetimini devralmak istiyorsanız, bu yeni pencerede işletme adınızı girerek işletmenizi sorgulayarak kartın sahipliğini alabilirsiniz. Adınız haritada yoksa “İşletmenizi Google’a ekleyin”i tıklayın.

• 4.Adım: Açılan pencerede Firma adı yazan alana karta eklemek istediğiniz firma adını giriniz ve ileri butonuna tıklayınız.

• Adım: Açılan yeni pencerede sektörünüz için en uygun kategoriyi seçin. Aradığınız kategoriyi bulamıyorsanız, Google Haritalar’da rakiplerinizin seçtiği kategorileri kontrol edin.

• 6.Adım: Müşterilerinizin ofisinizi ve mağazanızı ziyaret edebilecekleri fiziksel bir yeri varsa, Evet’iseçin ve İleri’ye tıklayın.

• Adım 2: Bu pencerede lokasyonunu haritaya eklemek istediğiniz işletmenin adres bilgilerini giriniz ve sonraki butonuna tıklayınız.

• Adım: Yeni açılan sayfada eklediğiniz işletme adı ve adresine bağlı olarak, Google’ın size ait olabileceğini düşündüğü işletmeleri veya bağlı kuruluşları gösterecektir. Bu listedeki telefon numarası eklemek istediğiniz konumla eşleşiyorsa, listeniz haritada zaten var demektir. Bu kaydı seçerek yönetim haklarını talep edebileceğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz. Listedeki kayıtlar eklemek istediğiniz firma ve numara ile uyuşmuyorsa “Eşleşmiyor” seçeneğini seçin ve sonraki adıma geçmek için ileri butonuna tıklayın.

• Adım: Müşterilerinize bulunduğunuz yerin dışında hizmet verip vermediğinize göre uygun seçeneği işaretleyin ve bir sonraki adıma geçin.

• Adım: Bu pencereye haritada görünmesini istediğiniz telefon numaranızı ekleyiniz. Bir web siteniz varsa, mevcut web sitenizin URL’sini ekleyin. Bir web siteniz yoksa Google, sağladığınız bilgilere dayanarak basit, ücretsiz bir web sitesi oluşturabilir. Bunun için uygun seçeneği belirleyebilirsiniz

• 11.Adım: Yeri Google Haritalara ekleme işlemini tamamlamak için Bitir düğmesini tıklayın.

Sizler de Google haritalar, Yandex haritalar, ve Apple haritalar ile ilgili kayıt ve itibar yönetimi hizmetleri almak isterseniz bizlere ulaşabilir, Aylık raporlama, yorumlara cevap gibi profesyonel ve kurumsal hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Son Eklenenler
Web Tasarım
Oca 2024, 11:46 ÖS
Harita Hizmetleri
Ara 2023, 03:59 ÖS
SEO
Oca 2024, 11:38 ÖS
Grafik Tasarım
Oca 2024, 11:44 ÖS
Internet Reklamcılığı
Oca 2024, 11:36 ÖS